Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Służb Ratowniczych przyłączył się do akcji protestacyjnej pracowników ratownictwa medycznego

Protest pracowników ratownictwa medycznego zorganizował Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego (KZZPR). Od poniedziałku protestujący oflagowali karetki i stacje pogotowia, rozwiesili plakaty informujące o przyczynach protestu.

– Przyłączyliśmy się do akcji, bo popieramy w całości postulaty KZZPR. Chcemy działać wspólnie i dlatego nie zamierzamy przedstawiać własnych postulatów” – mówił w rozmowie z PAP Głębski. Dodał, że w ramach protestu związkowcy będą na razie rozdawać ulotki informujące o akcji i jej celach.

Protestujący domagają się m.in., aby w ustawie o państwowym ratownictwie medycznym zagwarantowany został wzrost płac. Ponadto chcą zamian w systemie emerytalnym, tak aby ratownicy, podobnie jak policjanci i strażacy, mieli prawo do wcześniejszych emerytur. Postulują, aby ratownictwo było finansowane z budżetu państwa.

Według szefa KZZPR Roberta Szulca, protest prowadzony jest w kilkudziesięciu miastach, w których znajdują się oddziały KZZPRM, m.in. w Katowicach, Poznaniu, Radomsku, Bełchatowie, Słupsku, Zielonej Górze, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Nowym Targu, Radomiu oraz Jeleniej Górze.

KZZPRM zrzesza około 4 tys. członków na terenie całego kraju. Oprócz ratowników medycznych do związku należą także m.in. pielęgniarki, sanitariusze, kierowcy karetek oraz dyspozytorzy medyczni. Z kolei OZZPSR liczy ponad 600 członków.

Do protestu nie przyłączyła się natomiast Sekcja Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ "Solidarność". Decyzję związkowcy podjęli po poniedziałkowych rozmowach z kierownictwem resortu zdrowia, choć wcześniej zapowiadali, że związek prawdopodobnie przyłączy się do akcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH