Proszowice: ws. położnych ogłoszono... wyłączenie kamery i brak dyskusji Położne w skardze na dyrekcję SP ZOZ w Proszowicach zwracały uwagę m.in. na niedostateczną liczbę personelu na oddziale ginekologiczno-położniczym. Fot. Fotolia

Rada Powiatu za bezzasadną uznała skargę na dyrekcję SP ZOZ w Proszowicach, złożoną przez położne. Podczas przedstawiania wniosku przedstawicielom telewizji internetowej polecono wyłączenie kamery. Padł też wniosek o zamknięcie dyskusji.

Kamera dokumentowała przebieg sesji do momentu, gdy radni doszli do punktu dotyczącego rozpatrzenia skargi na dyrekcję szpitala. Wtedy przewodnicząca Rady Elżbieta Grela poprosiła o zaprzestanie filmowania. Prawnik powiatu wyjaśnił, że dokumentowanie tego punktu naruszałoby interes prywatny skarżących, czyli położnych z proszowickiego szpitala - podaje Dziennik Polski.

Obecne na sali położne same były zaskoczone i zszokowane taką decyzją. To nie jedyna kontrowersja towarzysząca uchwale na temat skargi. Przed jej przyjęciem przewodniczący Komisji Rewizyjnej Arkadiusz Fularski zgłosił formalny wniosek o zamknięcie dyskusji. Argumentował, że dalszy ciąg rozmów, powinien odbywać się w gabinecie starosty lub dyrektora szpitala. Apelował o wyciszenie sprawy i powrót do niej we wrześniu.

Skarga na dyrekcję szpitala trafiła do Rady Powiatu w kwietniu. Położne zwracały w niej uwagę m.in. na niewystarczającą ilość personelu na oddziale ginekologiczno-położniczym.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH