Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji opublikowano we wtorek (27 października) projekt rozporządzenia w sprawie wysokości zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego lekarzy i lekarzy dentystów odbywających specjalizacje w ramach rezydentury.

Projekt rozporządzenia nie zmienia wysokości zasadniczych wynagrodzeń miesięcznych ustalonych na podstawie dotychczasowych przepisów, a konieczność nowelizacji wynika z dodania chirurgii ogólnej i kardiologii dziecięcej do listy dziedzin medycyny uznanych za priorytetowe oraz usunięcia z niej neonatologii.

Lekarzom, którzy rozpoczęli specjalizację w dziedzinie chirurgii ogólnej, kardiologii dziecięcej i neonatologii lub zostali zakwalifikowani do odbywania ww. specjalizacji przed dniem wejścia w życie rozporządzenia będą przysługiwały wynagrodzenia zasadnicze określone przy zastosowaniu listy dziedzin priorytetowych ustalonej rozporządzeniem z dnia 20 grudnia 2012 r. w sprawie określenia priorytetowych dziedzin medycyny (Dz. U. poz. 1489).

W odniesieniu do neonatologii należy zaznaczyć - twierdzi MZ - że według danych Naczelnej Izby Lekarskiej (stan na 31 sierpnia 2015 r.) liczba lekarzy specjalistów w dziedzinie neonatologii wynosi 1436. W związku z tym usunięcie ww. dziedziny z listy dziedzin priorytetowych nie wpłynie negatywnie na system ochrony zdrowia.

Więcej: www.rcl.gov.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH