Prezes NRL popiera związkowców: w szpitalu tną płace - to może wolontariat?

Prezes NRL Maciej Hamankiewicz odpowiedział 21 stycznia prezesowi Zarządu Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Sp. z o.o. Marcinowi Kulickiemu na pismo-skargę w sprawie postawy tamtejszych lekarzy-związkowców.

Marcin Kulicki w piśmie do NRL powołuje się na tekst w portalu rynekzdrowia.pl i apel Zarządu Oddziału Terenowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, żeby lekarze z innych szpitali nie podejmowali dyżurów i pracy w Mazowieckim Wojewódzkim Szpitalu, co - jego zdaniem - stanowi naruszenie standardów etycznych.

Prezes NRL nie podziela tego poglądu i uważa, że cięcie kosztów osobowych, w tym również wynagrodzeń lekarzy, jest niewłaściwe. "Przekłada Pan w ten sposób ciążącą na Panu odpowiedzialność za stan finansów placówki na barki jej pracowników” - odpowiada dyrektorowi.

Hamankiewicz w oficjalnej odpowiedzi prezesa NRL, zwracając się do dyrektora szpitala, dodaje, iż wobec prezentowanej przez kierownictwo szpitala postawy ”należy się spodziewać, że wkrótce pod hasłem lojalności wobec pracodawcy znajdującego się trudnej sytuacji finansowej, zaproponuje Pan pracownikom przejścia na wolontariat”.

Więcej: www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH