Prezes Funduszu apeluje do OW NFZ o przyspieszenie prac nad konkursami

Prezes NFZ zwrócił się do dyrektorów OW NFZ z prośbą o niezwłoczne działania w zakresie rozpoczęcia konkursów ofert na świadczenia opieki zdrowotnej w 2011 roku.

Chodzi o to, aby móc, zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem, od 15 września 2010 roku sukcesywnie ogłaszać konkursy ofert w poszczególnych rodzajach świadczeń.

Jak uzasadnia NFZ, taki termin rozpoczęcia konkursów ofert podyktowany jest koniecznością podpisania umów do 31 grudnia br. w celu zapewnienia ciągłości udzielania świadczeń od 1 stycznia 2011 roku.

Konieczne jest to także ze względu na nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, która w przypadku niespełnienia przez świadczeniodawców warunków dotyczących personelu medycznego lub wyposażenia w sprzęt i aparaturę medyczną umożliwia dyrektorom oddziałów wojewódzkich przeprowadzenie dodatkowego postępowania konkursowego.

Rozpoczęcie konkursów ofert od 15 września jest warunkiem ich zakończenia do końca bieżącego roku. Nie dotyczy to ratownictwa medycznego, w przypadku którego konieczne jest dokonanie niezbędnych zmian legislacyjnych.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH