Prace nad wyceną procedur pediatrycznych

NFZ przeprowadza już ostatni etap prac nad wyceną procedur pediatrycznych - napisała prezes NFZ Agnieszka Pachciarz w liście do prof. Alicji Chybickiej, prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i prof. Anny Dobrzańskiej, konsultanta krajowego w dziedzinie pediatrii.

W piśmie prezes Funduszu podkreśliła, że planowany na koniec pierwszego kwartału termin zakończenia prac nad wyceną 48 procedur pediatrycznych był możliwy do zrealizowania pod warunkiem ścisłej współpracy środowiska pediatrycznego z Funduszem. Jednak tylko część przedstawicieli środowiska podjęła przyjęte przez siebie wcześniej na spotkaniu 30 listopada 2012 r. zobowiązania.

Przekazany do Funduszu w dniu 18 stycznia br. materiał analityczny nie spełniał podstawowych wymagań. W tej sytuacji rozpoczęto w Funduszu procedowanie według przyjętej metodologii wyceny 12 grup pediatrycznych, na które składa się około 330 świadczeń - napisała prezes NFZ w liście.

Dane medyczne do wyceny zostały opracowane przez współpracującą z Funduszem grupę pediatrów, m.in. konsultantów krajowych. Przekazano karty kosztowe dotyczące tych świadczeń reprezentatywnej grupie szpitali, wyłonionej w wyniku próby statystycznej.

Chodzi o to, aby uzyskać taką wycenę procedur, która obiektywnie odzwierciedli koszty ponoszone przez świadczeniodawców. Szpitale zakończyły prace w ubiegły piątek (21 marca). Obecnie Fundusz koncentruje swoje prace na analizie stanowiącej ostatni etap związany z wyceną wspomnianych dwunastu grup - poinformowała prezes NFZ.

Agnieszka Pachciarz podtrzymała w piśmie zaproszenie skierowane do prof. Chybickiej i prof. Dobrzańskiej do udziału w pracach Centrali NFZ. Wyraziła przekonanie, że przyśpieszenie prac nad wyceną procedur i osiągnięcie oczekiwanego efektu jest możliwe tylko w ścisłej współpracy Funduszu ze środowiskiem pediatrycznym. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH