Poznań: powstanie nowy szpital kliniczny

Z połączenia 111. Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Poznaniu z Centrum Stomatologii Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego powstanie szpital kliniczny, zarządzany przez uniwersytet medyczny.

Jak podaje Głos Wielkopolski, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu wraz z Ministerstwem Obrony Narodowej ustaliły termin połączenia do 30 czerwca 2011 roku. Obecnie trwa ustalanie szczegółów umowy między resortami zdrowia i obrony. Szpital kliniczny będzie mieścił się w budynkach przy ulicach Grunwaldzkiej i Bukowskiej.

- Szpital wojskowy na bieżąco przekazuje uczelni medycznej dokumentację dotyczącą lecznicy. Uregulowana prawnie została już kwestia przekazania nieruchomości gruntowej - informuje portal rynekzdrowia.pl Ryszard Stankiewicz, dyrektor 111. Szpitala Wojskowego z Przychodnią w Poznaniu.

Jego zdaniem na połączeniu lecznic zyskają i pacjenci i lekarze. - W lecznicy pojawią się pracownicy naukowi, wzrośnie ranga szpitala. Poprawi się nie tylko jakość usług, ale miejmy nadzieję również stan budynku szpitala, który jest obiektem zabytkowym i wymaga nakładów - mówi dyrektor Stankiewicz.

Połączenia placówek nie muszą obawiać się pracownicy. Zostaną objęci art. 23 prim kodeksu pracy, co oznacza, że nowy pracodawca przejmie na takich samych zasadach osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę.

Z procesu połączenia placówek zostanie wyłączona przychodnia. - Pozostanie jako Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SP ZOZ w Poznaniu, podległa organom założycielskim Ministerstwa Obrony Narodowej - informuje dyrektor szpitala.

111. Szpital Wojskowy z Przychodnią w Poznaniu jest placówką służby zdrowia z ponad 80-letnią tradycją. Od 1999 roku jako Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej jest ogólnodostępną placówką medyczną przyjmującą nieodpłatnie pacjentów ubezpieczonych w NFZ.

Centrum Stomatologii Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu powołane zostało w 2003 roku przez Akademię Medyczną im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, obecnie Uniwersytet Medyczny. Podstawowym celem działania Centrum Stomatologii jest realizacja zadań dydaktycznych w powiązaniu z udzielaniem świadczeń zdrowotnych, profilaktycznych oraz promocją zdrowia. Prowadzone są tam również badania naukowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH