Poznań: miejski zespół poradni przekształci się w NZOZ

Poznański Ośrodek Specjalistyczny Usług Medycznych przekształci się w spółkę stworzoną przez pracowników albo ogłoszony zostanie przetarg otwarty na wydzierżawienie jego majątku.

Jak informuje Urząd Miejski, aktualnie prowadzone są prace zmierzające do przygotowania zmiany sposobu funkcjonowania POSUM poprzez wydzierżawienie majątku posiadanego przez Ośrodek wraz z ewentualną cesją kontraktu POSUM z NFZ na rzecz NZOZ, który zapewni kontynuację prowadzenia działalności w zakresie poradnictwa wraz z przejęciem pracowników w trybie przewidzianym przepisami art. 23' KP.

– W pierwszej kolejności umowa taka mogłaby być zawarta w przypadku, gdyby NZOZ był prowadzony przez spółkę pracowniczą utworzoną przez obecnych pracowników POSUM w trybie bezprzetargowym, za zgodą Rady Miasta Poznania – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Anna Szpytko, rzecznik prasowy prezydenta Poznania.

Jeżeli przedstawiona propozycja nie spotka się z zainteresowaniem pracowników POSUM, wydzierżawienie majątku lecznicy nastąpi w trybie przetargowym.

Przygotowana koncepcja została przedstawiona organizacjom związkowym.

– Na tym etapie zaawansowania prac nie wyraziły one opinii. Doświadczenia z likwidacją przychodni przy ul. Taczaka wskazały jednak, by działania w tym zakresie były przygotowane bez zbytniego pośpiechu, z zapewnieniem należytego zabezpieczenia dostępu pacjentów do poradni – podkreśla rzecznik.

Jak informuje, koncepcja nie została jeszcze przedstawiona ogółowi pracowników. Zgodnie z warunkami określonymi przez prezydenta miasta 67-procentowy udział pracowników w spółce będzie uprawniał do kontynuowania prac nad bezprzetargowym trybem wydzierżawienia majątku POSUM tejże spółce pracowniczej prowadzącej NZOZ. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH