Poznań: komornik zajął konta, POSUM przyjmuje dalej
- Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia
- 27-12-2010 11:26
Największy zespół publicznych przychodni w mieście pracuje normalnie mimo zablokowanych kont. Szansa na zmianę sytuacji finansowej placówki pojawi się dopiero w lutym 2011 r.
Jak informuje Gazeta Wyborcza, sąd miał w ostatnim tygodniu 2010 r. zdecydować, czy konta Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych, placówki podległej miastu, zostaną odblokowane. Rozprawa się jednak nie odbyła. Kolejna została wyznaczona na 2 lutego 2011 r.
Krzysztof Nowakowski pełniący obowiązki dyrektora zespołu publicznych przychodni, wyjaśnia, że lecznicy udaje się funkcjonować normalnie. Nie ma zaległości w opłatach. pensje są wypłacane z nieznacznym opóźnieniem. Jak wyjaśnia, placówka zwraca się co miesiąc do komornika o odblokowanie trzech czwartych środków przekazywanych przez NFZ.
Komornik żąda od POSUM prawie 700 tys. zł. Sprawa sięga 2006 r., kiedy w ośrodku budowany był oddział chirurgii jednego dnia. Ówczesna dyrekcja zakwestionowała część należności, których żądał wykonawca. Sprawa dotyczyła wtedy ok. 68 tys. zł. Obecna kwota to dług plus odsetki.
Więcej:
www.gazeta.pl
Czytaj więcej:
komornik | Poznański Ośrodek Specjalistyczny Usług Medycznych (POSUM)