Powołano Śląski Klaster Medyczny

Śląski Klaster Medyczny ma pomóc w nawiązaniu aktywnej współpracy między podmiotami służby zdrowia, a instytucji otoczenia biznesu, firm oraz uczelni wyższych.

Powstanie Klastra to również odpowiedź na nowe wyzwania i możliwości jakie stoją przed służbą zdrowia w nowej unijnej perspektywie finansowej na lata 2014-2020.

W opinii inicjatorów klastra współdziałanie na wielu szczeblach jak i interdyscyplinarność podmiotów tworzących klastr może zapewnić  wdrożenie nowoczesnych technologii w medycynie oraz poprawić współpracę pomiędzy biznesem, nauką i podmiotami leczniczymi.

- Wierzę, że współdziałając mamy ogromne szanse na wykorzystanie środków unijnych i wdrożenie wielu wartościowych projektów naukowo-badawczych. Pełniąc funkcję koordynatora Klastra będę dążył do tego, aby nie tylko pozyskiwał on dotacje zewnętrze na działalność jego członków, ale również  pełnił rolę integrującą podmioty służby zdrowia województwa śląskiego - mówił Michał Ekkert, prezes Szpitala w Knurowie Sp. z o.o., inicjator spotkania, na którym powołano klaster.

Jak czytamy w informacji prasowej, plany Klastra zostały przedstawione m.in. prof. Danucie Hübner, komisarzowi ds. polityki regionalnej w latach 2004-2009, obecnie posłowi do Parlamentu Europejskiego. 

W trakcie spotkania profesor zapewniła o swoim poparciu dla inicjatyw podejmowanych przez klaster oraz wskazała na możliwość kontaktu z przedstawicielami Komisji Europejskiej odpowiedzialnymi za politykę zdrowotną i ochronę zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH