Powiat pszczyński deklaruje przejęcie pracowników szpitala Fot. archiwum

Od wtorku (3 kwietnia) do starostwa w Pszczynie wpłynęło 146 oświadczeń pracowników Szpitala w Pszczynie deklarujących gotowość dalszej pracy w tej placówce po przekazaniu jej jednostce podległej powiatowi pszczyńskiemu - podało w środę (4 kwietnia) starostwo, zapewniając, że nie traci kontroli nad szpitalem powiatowym.

Jak już obszernie informowaliśmy, 20 marca śląski oddział NFZ rozwiązał umowę z Szpitalem w Pszczynie we wszystkich zakresach i rodzajach świadczeń. Powodem wypowiedzenia przez płatnika umowy temu szpitalowi powiatowemu, prowadzonemu przez spółkę Centrum Dializa, były m.in. - jak podał Fundusz - brak odpowiedniego zapewnienia opieki lekarskiej i pielęgniarskiej, braki w wyposażeniu w sprzęt i aparaturę medyczną oraz znaczne braki w prowadzeniu dokumentacji medycznej.

Wypowiedzenie umowy przez NFZ nastąpiło z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia. Termin, w którym umowa przestaje obowiązywać upływa 30 czerwca br. Spółka Centrum Dializa jest operatorem zewnętrznym, któremu powiat na zasadzie dzierżawy operatorskiej powierzył prowadzenie szpitala.

W środę (4 kwietnia) Witold Jajszczok, rzecznik prasowy prasowy Centrum Dializa Sp. z o.o., w informacji przesłanej mediom przekazał, że spółka wręczyła pracownikom wypowiedzenia ze skutkiem na koniec czerwca 2018 r. "Stało się tak tuż przed świętami, co pozwala pracownikom na nieskrępowane poszukiwanie pracy w okolicznych placówkach medycznych" - podano w informacji.

Jak informował rzecznik spółki, szpital wysłał też pisma do Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ i Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego z informacją, że "w najbliższych tygodniach mogą następować przerwy w pracy wszystkich oddziałów szpitala spowodowane tym, że pracownicy rozpoczną wybieranie należnych im urlopów wypoczynkowych".

Czytaj też: Szpital w Pszczynie zwolnił pracowników. Likwidacja potrwa do końca czerwca

"Informacja rzecznika prasowego spółki Centrum Dializa jest elementem wywierania presji na NFZ oraz powiat pszczyński. Prosimy pracowników szpitala oraz pacjentów o zachowanie spokoju. Spółka Centrum Dializa odpowiada za sprawność działania szpitala w okresie wypowiedzenia, czyli do 30 czerwca br." - odpowiada w informacji przekazanej wieczorem w środę portalowi rynekzdrowia.pl  Marcela Grzywacz, rzeczniczka prasowa Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

"Przypominamy, że powiat pszczyński zabezpieczył pracowników szpitala w umowie dzierżawy placówki, zawartej ze spółką Centrum Dializa. Jest w niej zapis zapewniający zatrudnienie pracowników przez podmiot, który poprowadzi dalej szpital" - napisała rzeczniczka.

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH