Ponad 8,7 mld zł na leczenie w woj. mazowieckim w 2011 r.

Ponad 8,7 mld zł zamierza przeznaczyć Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ na finansowanie świadczeń w 2011 r.

Jak poinformowała w środę (1 września) rzeczniczka mazowieckiego oddziału Funduszu Wanda Pawłowicz, mazowiecki NFZ spodziewa się m.in.: 5 tys. ofert od świadczeniodawców ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, 1,5 tys. – z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, około 2 tys. – ze stomatologii, ponad 1 tys. ofert dotyczących lecznictwa szpitalnego i ponad 300 opieki długoterminowej.

Wcześniej prezes NFZ Jacek Paszkiewicz zwrócił się do dyrektorów oddziałów wojewódzkich Funduszu z prośbą o podjęcie niezwłocznych działań w przygotowaniu przeprowadzenia postępowań w sprawie zawarcia umów na świadczenia opieki zdrowotnej w 2011 r.

Chodzi o to, by - zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem - od 15 września br. sukcesywnie ogłaszać konkursy ofert w poszczególnych rodzajach świadczeń. Taki termin rozpoczęcia konkursów ofert podyktowany jest koniecznością podpisania umów do 31 grudnia. Taki wymóg określono też w nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

W przypadku niespełnienia przez świadczeniodawców warunków dotyczących personelu medycznego lub wyposażenia w sprzęt i aparaturę medyczną przepisy umożliwiają dyrektorom oddziałów wojewódzkich przeprowadzenie dodatkowego postępowania konkursowego.

Konkursy ofert, do których przystąpią świadczeniodawcy, rozpoczną się w połowie września.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH