Zarząd Regionu Solidarności w Słupsku nie zgadza się na komercjalizację Wojewódzkiego Szpital Specjalistycznego im. J. Korczaka w tym mieście. Przekształceniu szpitala w spółkę samorządową są też przeciwni radni wojewódzcy z PiS.

Jak podaje Gazeta Pomorska, stanowisko przeciwko komercjalizacji szpitala podjął w poniedziałek (11 maja) Zarząd Regionu Solidarności w Słupsku.

Delegacja związkowców Solidarności oraz przedstawiciele szpitala chcą pojechać do Gdańska 25 maja, gdy podczas sesji Sejmiku Pomorskiego będzie głosowany projekt uchwały dotyczący przekształcenia szpitala w spółkę prawa handlowego.

Poseł Jolanta Szczypińska z PiS jest również przeciwnikiem tego rodzaju przekształceń własnościowych szpitala. Wypowiadając się dla GP posłanka uznała, że przekształcenie szpitala będzie zagrażało bezpieczeństwu pacjentów, gdyż „komercjalizacja wiążę się z prywatyzacją, a szpital będzie ukierunkowany na zysk”.

Na Pomorzu w spółki przekształcono już 11 szpitali marszałkowskich. - Przekształcenia pokazały, że były potrzebne, bo wyniki finansowe szpitali poprawiły się - mówiła Hanna Zych-Cisoń, członek zarządu województwa pomorskiego podczas niedawnego Regionalnego Spotkania Menedżerów Ochrony Zdrowia (Gdańsk, 11 marca 2015 r. )

Podczas tej samej konferencji Andrzej Sapiński, dyrektor Wojewódzkiego Szpital Specjalistycznego im. J. Korczaka w Słupsku, mówiąc o najbliższych planach wobec tej jednostki podawał, że nie ma ona zobowiązań wymagalnych, ale odnotowuje ok. 60 mln zł straty.

Szpital zachowuje płynność finansową i nie jest ona zagrożona. Jednak - zdaniem dyrektora - tam formuła organizacyjno-prawna SPZOZ jest już na wyczerpaniu. Jak informował, przekształcenie szpitala w spółkę ma usprawnić zarządzanie.

Więcej: www.gp24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH