Pomorze: unijne dotacje na informatyzację ochrony zdrowia

Zarząd Województwa Pomorskiego wybrał do dofinansowania 12 projektów, które otrzymają w sumie prawie 50 mln zł, z 67 mln zł potrzebnych na realizację przedsięwzięć. 4 z nich dotyczą ochrony zdrowia.

Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) dla Województwa Pomorskiego i zostało przyznane w ramach działania: "Infrastruktura i usługi tworzące podstawy społeczeństwa informacyjnego". Na ochronę zdrowia przeznaczono łącznie ponad 8,5 mln zł.

Największe dofinansowanie spośród projektów w obszarze ochrony zdrowia otrzymał Szpital Specjalistyczny im. J. K. Łukowicza w Chojnicach. Na budowę i wdrożenie nowoczesnej platformy informatycznej wspomagania zarządzania oraz zintegrowanego systemu obsługi pacjentów w placówce otrzymał 4,066 mln zł, co stanowi 75 % kosztów projektu.

Z dotacji na wdrożenie nowoczesnej platformy informatycznej wspomagania zarządzania i obsługi pacjenta skorzysta także Pomorskie Centrum Traumatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Gdańsku. Otrzyma na ten cel 1,652 mln zł przy kosztach całego projektu szacowanych na 2,2 mln zł.

Na liście beneficjentów znalazła się również placówka niepubliczna. Blisko 1,9 mln zł na wprowadzenie usługi e-pacjent otrzyma NZOZ Zdrowie Sp. z o.o. z Kwidzynia. Na zrealizowanie projektu placówka planuje w sumie wydać około 2,5 mln zł.

Powiat Kwidzyński otrzyma także dodatkowe 976,8 tys. zł na rozwój usług elektronicznych w obszarze administracji publicznej i zdrowia dla mieszkańców.

Zarząd Województwa Pomorskiego dokonał również wyboru 10 spośród 13 projektów, które dostaną dofinansowanie z RPO, w ramach działania: "Lokalna infrastruktura ochrony zdrowia". Łączna wartość wybranych projektów wynosi 8,7 mln zł. Wartość dofinansowania to 5,013 mln zł. Zostanie rozdzielone w większości pomiędzy nieduże ośrodki zdrowia w małych miejscowościach na terenie wojewodztwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH