Pomorskie: Zintegrowana Opieka Zdrowotna – czy jesteśmy gotowi do wdrożeń? W sympozjum mogą wziąć udział samorządowcy, prezesi i dyrektorzy podmiotów leczniczych i instytucje odpowiedzialne za ochronę zdrowia w regionie. Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

O tym, jak działa sieć szpitali i czy pomorski system ochrony zdrowia jest przygotowany do wdrażania rozwiązań opieki koordynowanej POZ - będzie mowa na III Sympozjum Zintegrowana Opieka Zdrowotna - czy jesteśmy gotowi do wdrożeń. Konferencja odbędzie się 6 grudnia.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, podczas sympozjum odbędzie się dyskusja nad funkcjonowaniem Systemu Podstawowego Zabezpieczenia (sieci szpitali). Zostanie też omówione przygotowanie pomorskiego systemu ochrony zdrowia do pilotaży przed wdrożeniem rozwiązań opieki koordynowanej POZ oraz tworzenia warunków do kształcenia w zawodach medycznych, które są istotą kompleksowej opieki i zespołów interdyscyplinarnych.

W sympozjum mogą wziąć udział samorządowcy, prezesi i dyrektorzy podmiotów leczniczych i instytucje odpowiedzialne za ochronę zdrowia w regionie.

Organizatorami wydarzenia są Departament Zdrowia UMWP we współpracy z Polskim Towarzystwem Programów Zdrowotnych oraz Pomorskim Związkiem Pracodawców Ochrony Zdrowia działając dla Pomorskiego Partnerstwa na rzecz Zintegrowanej Opieki Zdrowotnej.

Spotkanie odbędzie się w Sali Okrągłej im. Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego (ul. Okopowa 21/27 w Gdańsku) 6 grudnia 2017 r. w godz. 8.30 -16.

Więcej: www.pomorskie.eu

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH