Pomorskie: PCT i Szpital Studencki mogą przyjmować pacjentów kardiologicznych

Nie ma zagrożenia dla osób z chorobami serca, które korzystały z pomocy medycznej oddziałów kardiologicznych Pomorskiego Centrum Traumatologii i Szpitala Studenckiego w Gdańsku. Pacjenci mogą zgłaszać się do placówek, mimo że nie podpisały one umów z NFZ - czytamy w komunikacie Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

Chorym, którzy zgłoszą się do wspomnianych lecznic udzielona zostanie pomoc. Również personel wspomnianych placówek nie ma powodu do niepokoju. Nie przewiduje się bowiem ograniczania liczby łóżek ani redukcji zatrudnienia – takie deklaracje padły podczas spotkania, które w piątek 21 stycznia odbyło się w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

W rozmowie na temat problemów oddziałów kardiologicznych uczestniczyli: wojewoda pomorski Roman Zaborowski, wicewojewoda Michał Owczarczak, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń. Narodowy Fundusz Zdrowia reprezentowała p.o. dyrektora pomorskiego oddziału NFZ Barbara Kawińska.

W spotkaniu uczestniczył również dyrektor Wydziału Zdrowia Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Jerzy Karpiński oraz Przewodniczący Rady POW NFZ Piotr Skrzyniarz.

Szczegółów planu ratunkowego dla kardiologii nie ujawniono. Uzgodniono jednak projekt porozumienia powołującego Pomorską Radę ds. Ochrony Zdrowia. Zespół będzie zajmował się m.in. opiniowaniem ważnych dla pomorskiej służby zdrowia spraw i przewidywaniem ewentualnych problemów. W jego skład weszliby przedstawiciele Wojewody Pomorskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz NFZ.

Jak informowaliśmy w portalu rynekzdrowia.pl, oddziały kardiologiczne w Pomorskim Centrum Traumatologii oraz w Szpitalu Studenckim ZOZ dla Szkół Wyższych nie podpisały kontraktów z NFZ na 2011 r. i groziła im likwidacja. Już 12 stycznia przedstawiciele Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ oraz władz samorządowych województwa pomorskiego, które jest właścicielem obu lecznic, zapewniali że oddziały kardiologiczne nie zostaną zlikwidowane.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH