Polskie Towarzystwo Koderów Medycznych ma nowego prezesa i zarząd Ustępujący prezes dr Erwin Strzesak (po lewej) i Michał Chrobot – nowy prezes zarządu Polskie Towarzystwo Koderów Medycznych. Fot. Archiwum

Nowy zarząd został wybrany 24 czerwca podczas walnego zebrania członków PTKM, które odbyło się w Kielcach w ramach konferencji dot. ewidencji świadczeń zdrowotnych. Prezesem Towarzystwa został Michał Chrobot, ekonomista i prawnik ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Michał Chrobot jest absolwentem Wydziału Finansów Akademii Ekonomicznej w Krakowie, prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Od początku pracy jest związany z systemem ochrony zdrowia, karierę zawodową zaczynał w 2001 r. w Świętokrzyskiej Regionalnej Kasie Chorych w Kielcach i kontynuował w późniejszym Świętokrzyskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia.

Od 2008 r. pracuje w ŚCO, od 2010 r. kieruje Działem Kontraktowania, Rozliczeń i Statystyki Medycznej ŚCO. Jest członkiem PTKM i Stowarzyszenia Menedżerów Ochrony Zdrowia.

Nowy prezes zastąpił ustępującego z tej funkcji dr Erwina Strzesaka z Wielkopolskiego Centrum Onkologii, twórcę PTKM. W skład nowego zarządu PTKM weszli również: dr Beata Jagielska z Centrum Onkologii-Instytutu w Warszawie, Katarzyna Ożóg z Centrum Onkologii-Instytutu Oddziału w Krakowie, Renata Wachowicz z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i Joanna Tomasik z ŚCO. P

owołano również sekcje do spraw poszczególnych sektorów ochrony zdrowia: onkologii, lecznictwa szpitalnego i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

- Chcielibyśmy skupić pod egidą towarzystwa wszystkich ekspertów ds. kodowania, rozliczeń i statystyki medycznej, bo to są ludzie, którzy potrafią przełożyć na realia idee decydentów w sferze ochrony zdrowia. Bo często świetne pomysły nie do końca sprawdzają się w praktyce, dlatego, że brakuje osób, które potrafią przewidzieć konsekwencje różnych zmian. Chcemy służyć swoją wiedzą praktyczną - mówi Michał Chrobot, nowy prezes zarządu głównego PTKM.

Walne zebranie PTKM podjęło również uchwałę programową, w której wnioskuje do decydentów o ograniczenie nieustannego reformowania systemu ochrony zdrowia. W Polsce jest ponad 2 tys. osób zajmujących się ewidencjonowaniem i kodowaniem świadczeń medycznych, w skład Polskiego Towarzystwa Koderów Medycznych wchodzi 80 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH