Polmed o potrzebie studiów w zakresie kontaktów medycyny z biznesem

Zdaniem Anny Janczewskiej-Radwan, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych Polmed, projekt MedKompas to dopiero początek procesu przemian w branży wyrobów medycznych. Izba rozważa obecnie uruchomienie studiów podyplomowych dotyczących sfery kontaktów biznesu i placówek medycznych.

Projekt MedKompas Poland realizowany jest przez Izbę od marca 2011 r. Jego głównym celem jest promowanie zasad etycznej współpracy pomiędzy przedstawicielami rynku wyrobów medycznych, a przedstawicielami ochrony zdrowia. W ramach projektu odbyło się już 26 warsztatów na terenie całej Polski, podczas których przeszkolono ponad 1 tys. osób.

- Na etapie planowania zakładano, że w ciągu czterech lat w warsztatach weźmie udział 1,2 tys. kursantów - zauważa Elżbieta Karczmarska, menedżer projektu MedKompas i dodaje, że Polmed już w tej chwili niemal zrealizował początkowe założenia projektu. Według Karczmarskiej, ogromne zainteresowanie warsztatami z dziedziny compliance dodatkowo uzasadnia potrzebę stowarzenia takich studiów podyplomowych.

Jak informuje Elżbieta Karczmarska, MedKompas uzyskał poparcie wielu dyrektorów szpitali wojewódzkich i specjalistycznych, stowarzyszeń działających na rzecz podnoszenia standardów w ochronie zdrowia, uniwersytetów medycznych. Uzyskał również aprobatę Okręgowych Izb Lekarskich, dzięki czemu osoby biorące udział w warsztatach otrzymują 4 punkty edukacyjne.

Witold Włodarczyk, dyrektor generalny Izby Polmed przypomina, że projekt MedKompas będzie realizowany do września 2014 r.

Jak informował portal rynekzdrowia.pl, na realizację projektu Izba otrzymała fundusze z globalnego programu Siemens Integrity Initiative. Stanowi on część umowy podpisanej przez Bank Światowy z firmą Siemens AG. O finansowanie zgłoszonych projektów w pierwszym etapie programu aplikowało 300 organizacji non profit z 66 państw świata. Ostatecznie środki otrzymało około 30 organizacji z 20 państw.

Czytaj. Rusza projekt MedKompas

Witold Włodarczyk podkreśla, że MedKompas Poland, opracowany przez Izbę Polmed, jest jedynym projektem z Polski i jednym z niewielu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, który uzyskał dofinansowanie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH