Zarząd powiat świdwińskiego (Zachodniopomorskie) ogłosił przetarg na wydzierżawienie nieruchomości, sprzętu i wyposażenia połczyńskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej.

Wychodzi na to, że aktualny właściciel chce w szybkim tempie przeprowadzić zmiany własnościowe. Chętni mają bowiem czas na składanie ofert jedynie do 23 października. Z warunków przetargu można wyczytać, że umowa między operatorem zewnętrznym a starostwem ma być podpisana na 30 lat – informuje „Głos Koszaliński”. Właścicielem będzie ten, który spełni jasno określone przez powiat warunki i zobowiąże się do:
• udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie dotychczasowej działalności ZOZ,
• wykonania inwestycji i remontów, by wszystkie pomieszczenia spełniały wymagane standardy oraz do przejęcia pracowników,
• zapewnienia im pakietu socjalnego.

Poza tym wybrany dzierżawca:
• wykupi materiały jednorazowego użytku i leki, które przejmie, rozpoczynając działalność,
• złoży weksel in blanco z deklaracją wekslową na kwotę 6,5 mln zł na wypadek, gdyby nie dotrzymał później warunków dzierżawy.

Wadium wynosi 20 tys. złotych. Wywoławcza stawka miesięcznego czynszu za nieruchomości, to 20 tys. złotych (bez podatku VAT), a za sprzęt medyczny i wyposażenie – 10 tys. zł (bez VAT-u).
Oficjalnie wiadomo, że szpitalem interesują się dwie firmy: szczecińska Grupa Nowy Szpital oraz katowickie Szpitale Polskie.

Nadchodzące zmiany pesymistycznie postrzega część załogi. Mówi się o dużej redukcji zatrudnienia. Czy tak będzie? Okaże się, gdy ktoś zdecyduje się dzierżawić szpital i spełnić warunki postawione przez jego aktualnego właściciela.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH