Podlaskie: wzrosną nakłady na inwestycje w szpitalach w 2012 roku

O jedną trzecią w porównaniu do 2011 roku wzrosną nakłady na inwestycje w szpitalach, prowadzonych przez samorząd województwa. Na inwestycje w ochronie zdrowia zostanie przeznaczonych 50 mln zł - zaplanowano w budżecie województwa podlaskiego na 2012 rok, przyjętym w poniedziałek (19 grudnia) przez radnych sejmiku.

Jak wcześniej informowały władze województwa, 32 mln zł z tej kwoty to środki na inwestycje niedofinansowywane przez UE. Na wkłady własne na projekty, do realizacji których dokłada UE, zarezerwowano 16,6 mln zł.

Budżet województwa podlaskiego na 2012 rok zakłada ponad 94 mln zł deficytu zakłada . Deficyt będzie pokrywany z nadwyżek z lat ubiegłych oraz z kredytu.

Dochody - po autopoprawce - zaplanowano na poziomie 433,4 mln zł, wydatki mają przekroczyć 527,7 mln zł. Deficyt na 2012 rok jest o jedną czwartą niższy, niż zakładany na 2011 roku 50 mln zł deficytu ma być pokryte z nadwyżek z poprzednich lat, 40 mln zł ma pochodzić z kredytu - poinformował rzecznik marszałka województwa podlaskiego Jan Kwasowski.

Waldemar Kwaterski w imieniu klubu PO podkreślał, że budżet jest "budżetem na miarę możliwości" województwa, jest nakierowany na najważniejsze potrzeby i zadania.

51 mln zł na inwestycje w szpitalach to jego zdaniem wydatki konieczne, by poprawiać dostępność pacjentów do usług, choć zaznaczył, że ostatnie kontraktowanie usług medycznych przez NFZ pokazało, że niekoniecznie fundusz kontraktuje usługi w placówkach publicznych (np. w spornym konkursie na rehabilitację kontrakty na 2012 roku dostały w większości podmioty niepubliczne). Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH