Podlaskie: wsparcie finansowe dla szpitali w Białymstoku i Choroszczy

Zarząd województwa podlaskiego przyznał dotacje w wysokości 560 tys. zł i 316 tys. zł Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu im. J. Śniadeckiego w Białymstoku oraz wyraził zgodę na zawieszenie spłaty pożyczki w kwocie 2,5 mln zł, udzielonej z budżetu województwa Szpitalowi Psychiatrycznemu w Choroszczy.

Jak podaje Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województwa podlaskiego, pierwsza - w wysokości 560 tys. zł - przeznaczona zostanie na wkład własny do projektu''Rozwój współpracy w celu poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców rosyjsko- litewsko-polskiego pogranicza''.

Druga dotacja, w wysokości ponad 316 tys. zł, posłuży do sfinansowania wkładu własnego w podobnym projekcie, realizowanym w ramach programu transgranicznego Polska-Białoruś -Ukraina.

Dzięki realizacji obu tych projektów szpital wojewódzki zakupi nową aparaturę diagnostyczną, wartą 5,5 mln zł oraz ponad 3 mln zł.

Zarząd województwa wyraził zgodę na zawieszenie do końca czerwca 2014 r. spłaty pożyczki w kwocie 2,5 mln zł, udzielonej z budżetu województwa Samodzielnemu Publicznemu Psychaitrycznemu ZOZ w Choroszczy.

Z prośbą o to wystąpił dyrektor placówki. Dzięki zawieszeniu spłat szpital uzyska kwotę ponad 833 tys. zł, którą wykorzysta na rozbudowę oddziału neurologii z pododdziałem udarowym. Oddział ten funkcjonuje obecnie w trudnych warunkach. Dzięki rozbudowie poprawi się poziom opieki nad pacjentami, a także polepszą się warunki pracy personelu medycznego.

  Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH