Podlaskie: są efekty restrukturyzacji marszałkowskich szpitali, ale zadłużenie wciąż ogromne

XVI sesję Sejmiku Województwa Podlaskiego zdominowała sprawa zadłużenia zakładów opieki zdrowotnej nadzorowanych przez województwo. Strata jedenastu placówek za 2011 roku wyniosła 31 mln zł, o 10 mln zł mniej niż rok wcześniej.

Podczas sesji sejmiku, która odbyła się w poniedziałek (27 lutego) marszałek województwa podlaskiego Cezary Cieślukowski poinformował, że na koniec 2011 roku strata netto z jedenastu placówek wynosi 31 mln zł. Strata jest mniejsza o 10 mln zł w stosunku do wyniku z 2010 roku.

Jak podaje portal województwa podlaskiego, marszałek przekonywał, że wdrożone programy restrukturyzacji przynoszą efekty a ''negatywna  tendencja w placówkach służby zdrowia'' została odwrócona. Uspokajał też, że tylko Wojewódzki Szpital Zespolony im. J. Śniadeckiego w Białymstoku nie będzie w stanie na koniec 2012 roku wyjść z deficytu.

Pozostałe szpitale - Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki w Suwałkach oraz Samodzielny Publiczny Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Choroszczy - mają wszelkie szanse zakończyć rok bez straty.

- Kontraktowanie świadczeń w tych szpitalach zakończyło się sukcesem, każda z tych placówek ma szansę na realizację świadczeń na wyższą kwotę niż prognozowano - przekonywał marszałek Cieślukowski.

Jak informują Wrota Podlasia, znaczącą kwestię w planach finansowania szpitali stanowią też remonty i wyposażanie poszczególnych oddziałów. Etapy finansowania szpitali są rozłożone w czasie do 2018 roku. Budżet województwa jest niewystarczający, każdy więc z etapów jest uzależniony od pozyskania środków z zewnątrz.

Radni nie głosowali nad informacjami o stanie szpitali, przyjęli je do wiadomości.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH