Podlaskie: przyszłoroczne kontraktowanie na finiszu

297 umów z poradniami specjalistycznymi i 104 umowy ze szpitalami. To już prawie wszystkie kontrakty jakie w tym roku miał do podpisania Narodowy Fundusz Zdrowia.

W tym roku kontraktowanie przebiega spokojnie. Podlaski NFZ ma już uzgodnione warunki finansowe na przyszły rok ze wszystkimi podmiotami prowadzącymi poradnie specjalistyczne i ze szpitalami.

- Jedynym wyjątkiem jest Izba Przyjęć w SP ZOZ Augustowie - w tym przypadku świadczeniodawca nie zgodził się z zasadą obliczania stawki ryczałtu dobowego - powiedziała Gazecie Wyborczej Małgorzata Jopich z Podlaskiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dodała też, że pacjenci z Augustowa nie muszą się jednak niczego obawiać. Umowa na obecnych warunkach będzie przedłużona do końca lutego, a w międzyczasie zostanie ogłoszony nowy konkurs na świadczenia w tym zakresie.

Fundusz rozstrzygnął konkursy uzupełniające na świadczenia rehabilitacyjne. Dotyczą one poradni lekarzy rehabilitantów w Białymstoku, a także fizjoterapii ambulatoryjnej w powiatach grajewskim i hajnowskim oraz rehabilitacji domowej w Białymstoku i sąsiednich powiatach.

Z NFZ dogadali się też lekarze rodzinni. 

Blisko dwa miliardy złotych - tyle na leczenie w województwie podlaskim w przyszłym roku przeznaczył Fundusz, to o blisko 56 mln zł więcej niż w tym roku. 

Podobnie spokojnie przebiegało kontroktowanie świadczeń i w innych regionach kraju.

Jak zaznaczał w Senacie (19 grudnia) wiceminister zdrowia Sławimir Neumann, już na początku grudnia Narodowy Fundusz Zdrowia uzgodnił ponad 21% umów POZ,  98% kontraktów na nocną i świąteczną opiekę zdrowotną, 99% umów na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną. Już wówczas niemal wszystkie umowy były sfinalizowane w zakresie opieki: psychiatrycznej i leczenia uzależnień, pielęgnacyjno-opiekuńczej, paliatywnej i hospicyjnej oraz rehabilitacji medycznej.

Jak wyjaśniał minister, opóźnienia w podpisywaniu umów z POZ wynikały zaś ze stosunkowo późno ogłoszongo zarządzenie prezesa NFZ w tej kwestii, a nie problemów z uzgodnieniem ofert.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH