Podlaskie: poradnia rehabilitacyjna w Łapach bez kontraktu - pacjenci protestują

Brak kontraktu z poradnią rehabilitacyjną tutejszego SPZOZ spowodował protesty mieszkańców Łap: pod listem do NFZ podpisało się już kilkaset osób.

Janusz Rainko, dyrektor SP ZOZ w Łapach wyjaśnia, że przyczną niepodpisania przez Fundusz kontraktu z poradnią jest bark lasera przenośnego. O tym, iż jednostka musi mieć go "na stanie" dyrektor dowiedział się dopiero 20 października br., a to zdecydowanie za późno aby zdobyć odpowiednie fundusze na zakup sprzętu - informuje Kurier Poranny.

Adam Dębski, rzecznik Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ wyjaśnia w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl, że SP ZOZ w Łapach przystąpił do konkursów w dwóch zakresach: lekarska ambulatoryjna opieka rehabilitacyjna (poradnia) oraz fizjoterapia ambulatoryjna (zabiegi). Oba te konkursy obejmowały obszar powiatu białostockiego - wszyscy oferenci udzielający takich świadczeń na tym terenie mieli równe szanse.

- W zakresie poradni rehabilitacyjnej oferta szpitala uzyskała bardzo niską punktację ze względu na brak lekarzy specjalistów oraz wyższą cenę w stosunku do innych oferentów. Ponieważ lepiej ocenione oferty wyczerpały wartość zamówienia, komisja konkursowa nie zdecydowała o podpisaniu umowy z placówką z Łap. W zakresie zabiegów rehabilitacyjnych oferta szpitala w Łapach została odrzucona, ponieważ nie spełniała minimalnych wymagań sprzętowych, takich jak posiadanie przenośnych zestawów do elektro- i laseroterapii - wyjaśnia rzecznik Podlaskiego OW NFZ.

Pacjenci obawiają się, że przyjdzie im obecnie płacić za zabiegi i porady rehabilitacyjne. Marian Olechnowicz, rzecznik Urzędu Miejskiego w Łapach wyjaśnia, że burmistrz Wiktor Brzosko zna problem, popiera protest mieszkańców i sam się pod nim podpisał.

Do dyrektora Podlaskiego OW NFZ trafią prawdopodobnie kolejne pisma w tej sprawie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH