Podlaskie: dyrektor SP ZZOD w Augustowie nie zwróci pieniędzy NFZ

Propozycja Podlaskiego OW NFZ przewidywała spłatę należności Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie wobec Funduszu w wysokości 297 tys. zł w sześciu ratach. Dyrektor placówki nie zgodziła się na takie rozwiązanie.

Z kontroli NFZ wynika, że SP ZZOD w Augustowie bezpodstawnie zawyżył rozliczenia świadczeń w latach 2011 i 2012 na łączną kwotę ponad 393 tys. zł. Według Funduszu wartość świadczeń była zawyżana nawet trzykrotnie.

W ocenie płatnika, większość pacjentów wykazanych w rozliczeniach powinna być objęta niższymi stawkami. NFZ przypomina, że płaci wyższą stawkę za pacjentów, którzy w procesie leczenia wymagają leczenia żywieniowego, np. w postaci żywienia dojelitowego.

Według Funduszu placówka musi zwrócić różnicę między wartością świadczenia nieprawidłowo rozliczonego a należnego. NFZ potrąca te środki z bieżących rachunków za świadczenia.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, dyrektor SP ZZOD w Augustowie nie zgodziła się na propozycję Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie rozłożenia zwrotu należności na raty. Propozycja przewidywała spłatę 297 tys. zł w 6 ratach.

Przedstawiciel Funduszu informuje, że dyrekcja placówki nie zaproponowała żadnego innego rozwiązania co do sposobu spłaty należności. W tej sytuacji NFZ będzie zobligowany przepisami prawa do kontynuowania procedury windykacyjnej.

Więcej: www.gazeta.pl Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH