Podlaskie: dotacje celowe dla marszałkowskich szpitali

Zarząd Województwa Podlaskiego podjął 10 lipca szereg uchwał w sprawie udzielenia dotacji celowych dla szpitali. Dotacje otrzymają m.in. szpitale w Choroszczy, Białymstoku i Suwałkach.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Samodzielny Publiczny Psychiatryczny ZOZ w Choroszczy otrzyma dotację celową w wysokości 4,4 mln zł na przebudowę, dobudowę i nadbudowę budynku szpitalnego nr 19A na potrzeby apteki szpitalnej, działu diagnostyki obrazowej, oddziału leczenia alkoholowych zespołów abstynencyjnych oraz funkcjonującego oddziału psychosomatycznego.

Do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Śniadeckiego w Białymstoku trafi dotacja w wysokości 1 mln zł, przeznaczona na zakup aparatury i sprzętu medycznego.

Białostockie Centrum Onkologii otrzyma dotację w wysokości 337 tys. 750 zł na wkład własny do projektu ''Rozwój współpracy w celu poprawienia diagnostyki histopatologicznej nowotworów piersi i jelita grubego na przygranicznych terenach Polski i Białorusi'', realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013.

Zarząd przyjął również informację w sprawie realizacji rozbudowy i przebudowy Białostockiego Centrum Onkologii (wielomilionowa dotacja w tej sprawie będzie rozważana na kolejnym posiedzeniu zarządu).

Szpital Wojewódzki w Suwałkach otrzyma dotację w wysokości ponad 5 mln 637 tys. zł przeznaczoną na doskonalenie pogotowia ratunkowego przy wykorzystaniu Współpracy Instytucji Ochrony Zdrowia Regionu Przygranicznego (realizowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Litwa) oraz prawie 390 tys. zł na dofinansowanie modernizacji pomieszczeń na potrzeby oddziału zakaźnego. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH