Podlaskie: dotacja zarządu województwa dla szpitala wojewódzkiego

Zarząd województwa podlaskiego podjął decyzję o przyznaniu dotacji w wysokości 215 tys. zł dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego. Cel to sfinansowanie dokumentacji przebudowy jednego z obiektów.

Jak poinformował Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województwa podlaskiego, kwota 215 tys. zł jest potrzebna na opracowanie dokumentacji przebudowy obiektu po chirurgii dziecięcej Szpitala im. J. Śniadeckiego przy ul. Wołodyjowskiego na potrzeby zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego. Po zakończeniu inwestycji będzie tam 60 łóżek.

Marszałkowie zaakceptowali też wyniki kilku konkursów na wykonanie zadań publicznych w dziedzinie ochrony i promocji zdrowia, objętych programem współpracy Województwa Podlaskiego z organizacjami pozarządowymi. Na ten cel przeznaczono 47 tys zł.

Wśród zadań w dziedzinie ochrony i promocji zdrowia jakie są przewidziane do realizacji w 2012 r. znalazły się m.in. działąnia edukacyjne służące zapobieganiu i wczesnemu wykrywaniu oraz ograniczaniu skutków schorzeń układu krążenia i onkologicznych (8 tys zł), działania prewencyjno-promocyjne wspierające dzieci i młodzież ze schorzeniami neurologicznymi (7,8 tys zł) oraz profilaktyka chorób zakaźnych, a w szczególności HIV/AIDS m.in. prowadzenie Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego (7,8 tys zł).

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH