Podlaskie: NFZ sprawdza dostępność do lekarzy

Przeprowadzone w 2013 roku przez podlaski NFZ kontrole pokazały dużą skalę nieprawidłowości pod względem dostępności pacjentów do lekarzy - nieczynne poradnie, nieobecni lekarze, brak informacji o godzinach otwarcia to najczęstsze z nich.

W 2013 roku podlaski Narodowy Fundusz Zdrowia przeprowadził 29 kontroli. Sprawdzano m.in. dostępność do świadczeń, w tym obecność lekarzy wykazanych w harmonogramie pracy. Dwie z kontroli jeszcze się nie zakończyły.

Jak poinformował Kurier Poranny Adam Dębski, rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, spośród 27 zakończonych kontroli, w 13 przypadkach nałożono kary umowne za nieobecność lekarza, który powinien w tym czasie przyjmować pacjentów w poradni.

Nieprawidłowości realizacji umowy (brak lekarza i brak dokumentacji) w dwóch skontrolowanych przypadkach były na tyle duże, że NFZ rozwiązał umowę w trybie natychmiastowym.

Łącznie w postępowaniach kontrolnych w ubiegłym roku podlaski NFZ nałożył kary na kwotę ponad 77 tysięcy złotych. Najwyższa z nich wynosiła ponad 19 tysięcy złotych.

Więcej: www.poranny.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH