Podlaskie: Krzysztof Bałata nowym dyrektorem szpitala w Łomży

Zarząd Województwa podjął w środę (24 kwietnia) decyzję o powołaniu Krzysztofa Bałaty na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

Jak podaje Jan Kwasowski, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego, Krzysztof Bałata jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, ukończył również studia podyplomowe.

Jako współwłaściciel i właściciel spółek współpracował ze szpitalami publicznymi; przygotowywał dla nich programy restrukturyzacji, analizy finansowe i opinie prawne. Od 30 marca 2010 do 11 stycznia br. pełnił funkcje dyrektora naczelnego Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Zarząd powiatu jarosławskiego odwołał go ze stanowiska.

Krzysztof Bałata wygrał konkurs na stanowisko dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży. Nową funkcję będzie sprawował od 15 maja br.

Zarząd Województwa ponadto postanowił ogłosić drugie postępowanie konkursowe na stanowisko zastępcy dyrektora do spraw medycznych w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. W poprzednim nie wpłynęła żadna oferta.

Ponadto marszałkowie postanowili udzielić dotacji z budżetu województwa Samodzielnemu Publicznemu Psychiatrycznemu ZOZ im. dr. St. Deresza w Choroszczy. Kwota 656 tys. zł zostanie użyta na dofinansowanie termomodernizacji budynków. Całkowity koszt realizacji tego projektu wynosi ponad 13,3 mln zł.

Zarząd Województwa zgodził się przesunąć o rok spłatę pierwszej raty pożyczki udzielonej Szpitalowi Wojewódzkiemu w Suwałkach. Chodzi o jeden milion złotych, który powinien być wpłacony do końca czerwca br. Z prośbą o prolongatę wystąpił dyrektor szpitala Adam Szałanda. Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH