Podlaskie: 3,5 mln zł rezerwy dla ochrony zdrowia w projekcie budżetu na 2013 r.

Zarząd województwa podlaskiego przyjął autopoprawkę do projektu budżetu na 2013 r. tworząc rezerwę w wysokości 3,5 mln zł na inwestycje w ochronie zdrowia.

Jak poinformował Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województwa podlaskiego, w projekcie budżetu, który był już dyskutowany przez radnych na ostatniej sesji sejmiku (3 grudnia) deficyt został zaplanowany w wysokości 68 mln zł.

Zarząd województwa poczynił jednak znaczne oszczędności, które wyniosą około 13,5 mln złotych. O ponad 1,6 mln zł obcięte zostały np. wydatki bieżące w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego oraz w podległych mu placówkach.

Duże oszczędności przyniesie również decyzja o przesunięciu budowy bloku operacyjnego w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach. Rozpocznie się ona w 2014 r., co pozwoli wykorzystać na ten cel pieniądze unijne z nowej perspektywy finansowej, odciążając budżet województwa.

W projekcie przyszłorocznego budżetu utworzona została rezerwa w wysokości 3,5 mln złotych na inwestycje w ochronie zdrowia. Inwestycje szpitalne, zaplanowane pierwotnie na rekordowo wysokim poziomie, nie zostaną ograniczone.

W związku z tak znacznymi oszczędnościami przyszłoroczny deficyt będzie mniejszy o 7,4 mln zł. Zmodyfikowanym projektem budżetu zajmą się obecnie radni wojewódzcy podczas sesji sejmiku, zwołanej na piątek (21 grudnia). Projekt budżetu został już wcześniej zaakceptowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH