Podlaski OW NFZ zapłacił szpitalom za ubiegłoroczne nadwykonania

Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ opłacił nadwykonania w leczeniu szpitalnym za rok 2012. Zaproponowane przez Fundusz aneksy podpisały wszystkie szpitale. Łączna wartość opłaconych świadczeń wynosi 26 mln zł, co stanowi 75 proc. wartości świadczeń przedstawionych do rozliczenia poza obowiązującymi umowami.

Jak poinformował portal rynekzdrowia.pl, rzecznik prasowy OW NFZ, Adam Dębski, wysokość zapłaty za nadwykonania na poszczególnych oddziałach była zróżnicowana.

Najwięcej, bo 100 procent Fundusz zapłacił za świadczenia nielimitowane (m.in. niektóre procedury kardiologiczne, neonatologiczne i neurologiczne), świadczenia z zakresu intensywnej terapii a także za koszt substancji czynnych w  chemioterapii i programach terapeutycznych. Wysoko zostały opłacone również świadczenia onkologiczne, chirurgiczne i kardiochirurgiczne.

W najmniejszym procencie zostały opłacone nadwykonania na oddziałach zachowawczych, które nie wymagały poniesienia przez szpitale znacznych kosztów. Dla przykładu w zakresie pediatrii czy chorób wewnętrznych nadwykonania zostały opłacone w 50 proc.

Najwięcej z tytułu nadwykonań otrzymały placówki, które stosowały nowoczesne terapie, a także wykazały największy odsetek zabiegów, przede wszystkim Uniwersytecki Szpital Kliniczny i Uniwersytecki Dziecięcy Szpitale Kliniczny.

Łącznie na leczenie szpitalne w 2012 roku Podlaski Oddział NFZ wydał 935 mln zł. Przed rokiem Podlaski NFZ opłacił nadwykonania w leczeniu szpitalnym na kwotę 24,6 miliona złotych, co stanowiło 50 proc wartości świadczeń ponadumownych.

 


Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH