Podkarpackie: 15 mln zł z RPO na programy profilaktyczne i zdrowotne Ogłoszony konkurs finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 Fot. Fotolia

15 mln zł przeznaczył Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie na przygotowanie programów profilaktycznych i zdrowotnych. Ogłoszony konkurs jest finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Jak poinformował PAP w piątek wicedyrektor ds. Europejskiego Funduszu Społecznego WUP w Rzeszowie Maciej Karasiński, konkurs pierwszy raz ogłoszono w ubiegłym roku.

- Musieliśmy ogłosić konkurs ponownie, bo wprowadziliśmy zmiany w jego regulaminie. Było to konieczne, aby dostosować zapisy do nowych wytycznych. Zgodnie z nowymi zapisami projekty realizowane w ramach osi priorytetowej VII działanie 7.6, w ramach której ten konkurs jest ogłoszony, mogą być skierowane bezpośrednio do osób zatrudnionych, w tym w warunkach szkodliwych i pozostających bez zatrudnienia - wyjaśnił Karasiński.

Dofinansowanie można dostać na wdrażanie programów zdrowotnych, służących wspieraniu aktywności zawodowej, dotyczyć mogą profilaktyki chorób onkologicznych, zwłaszcza w zakresie m.in. nowotworów jelita grubego, piersi i szyjki macicy. Minimalna wartość projektu wynosi 200 tys. zł.

Wnioski o dofinansowanie mogą składać m.in. prywatne i publiczne jednostki świadczące usługi medyczne, organizacje pozarządowe z doświadczeniem w działaniach profilaktycznych i rehabilitacyjnych oraz podmioty ekonomii społecznej. Dokumenty będzie można składać od 20 lutego do 3 marca br.

Ogłoszony konkurs finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Budżet programu składa się z dwóch źródeł: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach RPO Podkarpacie otrzyma ponad 2,1 mld euro.

Instytucją zarządzającą programem jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Natomiast Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie pełni rolę instytucji pośredniczącej dla RPO i odpowiada za realizację trzech z jego osi, finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego - Regionalny rynek pracy, Integracja społeczna, Jakość edukacji i kompetencji w regionie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH