Po kontroli w małopolskim NFZ: "nie stwierdzono istotnych uchybień w kontraktowaniu"

Centrala NFZ ogłosiła 28 stycznia wyniki kontroli w Małopolskim Oddziale Funduszu. Zespół kontrolujący nie stwierdził istotnych uchybień. – Kontrola nie dotyczyła rozstrzygnięć konkursowych, jedynie przestrzegania zasad i procedur przez Małopolski Oddział Funduszu – zastrzegł Andrzej Troszyński, rzecznik prasowy Centrali NFZ.

Kontrola została przeprowadzona w dniach 10-19 stycznia br. na zlecenie prezesa NFZ. Jej zakres obejmował prawidłowość stosowania obowiązującej procedury konkursu ofert w zakresie zawierania umów o udzielanie świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS) i lecznictwa szpitalnego (SZP) na rok 2011 i lata następne.

– Poza przypadkiem NZOZ Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju i brakiem kontraktu dla oddziału wewnętrznego i okulistycznego w tej lecznicy, który to błąd został naprawiony przez komisję konkursową, generalnie innych uchybień nie było – podsumował wyniki kontroli Andrzej Troszyński.

O wynikach kontraktownia w zakresie AOS
Jak wynika z komunikatu centrali NFZ, specjaliści zajmujący się kontrolą prawidłowości rozpatrywania ofert z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, stwierdzili że postępowania konkursowe przeprowadzone zostały zgodnie z obowiązującą procedurą.

Małopolski OW NFZ przeprowadził 954 postępowania konkursowe dla AOS, w których złożono łącznie 2740 ofert  Do komisji konkursowych oddziału wpłynęły 152 odwołania dotyczące ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Wszystkie zostały rozpatrzone.

Po zakończeniu postępowań głównych dotyczących świadczeń w rodzaju AOS (16 grudnia 2011) Małopolski OW NFZ przeprowadził analizę realizacji planu zabezpieczenia świadczeń i na tej podstawie podjął decyzje o ogłoszeniu postępowań uzupełniających – 80 rokowań i 132 konkursy.

O wynikach kontraktownia w zakresie SZP
Małopolski OW NFZ przeprowadził 328 postępowań dla świadczeń lecznictwa szpitalnego (SZP), w których złożono łącznie 672 oferty.

Stwierdzono uchybienia polegające na braku w dokumentacji czterech postępowań podpisów kilku spośród 21 członków komisji, brak podpisania przez jednego świadczeniodawcą protokołu końcowego negocjacji. Uchybienia te – jak twierdzą kontrolerzy – nie miały wpływu na końcowy rezultat postępowania konkursowego.

Po postępowaniu konkursowym dotyczącym SZP wpłynęło do komisji konkursowych oddziału 8 protestów – podaje komunikat Centrali.

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH