Płockie szpitale zdążą dostosować się do wymogów?

Bardzo szczegółowe wymagania, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia lecznic, zostały zawarte w rozporządzeniu ministra zdrowia z czerwca 2012 r. Ani Wojewódzki Szpital Zespolony im. M. Kasprzaka, ani Szpital Świętej Trójcy w Płocku nie spełniają ich wszystkich. Na poprawę mają czas do końca 2016 r.

Dyrektor szpitala im. Kasprzaka Stanisław Kwiatkowski wierzy, że ten termin zostanie przedłużony, bo nikt przecież nie odważy się zamknąć szpitali.

Szpital św. Trójcy szuka też rozwiązań alternatywnych. Chodzi o rozbudowę i modernizację szpitala na bazie budynków po byłym internacie Małachowianki, które miasto przekazało spółce.

Za ok. miesiąc ma być gotowa wstępna koncepcja architektoniczna. Zarząd Płockiego Zakładu Opieki zdrowotnej Sp. z o.o. ocenia, że dobudowanie nowych obiektów i modernizacja tych istniejących (po internacie i tych, w których obecnie szpital się mieści) pochłonie ok. 100 mln zł, ale inwestycję można etapować.

Gdyby jednak ten pomysł nie wypalił, szpital skupi się na samym dostosowaniu do wymogów zawartych w rozporządzeniu z 2012 r. Prace te pochłoną ok. 10 mln zł.

Z kolei dyrektor szpitala wojewódzkiego informuje, że na dostosowanie jego szpitala do wymogów z rozporządzenia potrzeba aż ok. 40-45 mln zł.

A co, jeśli minister nie przedłuży tego okresu i szpitale nie zdążą ze zmianami do końca 2016 r.? Jeśli tego nie zrobią, to jak mówią w ministerstwie: "nie będą mogły wykonywać działalności leczniczej".

Więcej: www.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH