Artur Krawczyk jest prezesem miejskiej spółki Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej zaledwie od dwóch tygodni, ale ma już zdecydowanie określone priorytety. Najważniejsze zadanie to, jego zdaniem, sprawniejsza obsługa pacjentów.

Poprzedni prezes PZOZ, Robert Makówka, nadal jest prezesem, ale... Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

– Zarząd miasta uważa, że menedżerowie powinni stawać, co jakiś czas, przed nowymi wyzwaniami – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Magdalena Grodecka, rzecznik Urzędu Miasta w Płocku. – Tak właśnie stało się w tym przypadku. Zmiana na stanowisku prezesa PZOZ-u nie oznacza niezadowolenia z pracy jego poprzedniego szefa. Szpital nie jest zadłużony. Choć rok 2008 zakończył ujemnym wynikiem finansowym, jego kondycja nie jest zła.

– Na razie przyglądam się organizacji spółki – mówi nowy prezes. – Nie chcę przewracać wszystkiego do góry nogami. Każda decyzja musi być  przemyślana, bo może pociągnąć za sobą nieodwracalne skutki.

Artur Krawczyk podkreśla, że najważniejszy jest pierwszy kontakt pacjenta z placówką. A w tym przypadku kompetencje i nastawienie personelu lecznicy mają decydujące znaczenie. Dlatego nowy prezes, który planuje uzależnienie wynagrodzenia kadry od wyników pracy, nie wyklucza, że opinia pacjentów także może mieć wpływ na decyzje płacowe. Zamierza także dopracować zasady umożliwiające ocenę efektów pracy. Pierwszym ruchem będzie wprowadzenie kart czasu pracy w administracji.

Aktualnie prezes Krawczyk ocenia rzeczywistość, z którą przyjdzie mu się zmierzyć. Dzwoni np. do przychodni, przedstawia się jako pacjent i sprawdza, jak przebiega rejestracja. W szpitalu kontroluje czystość i przestrzeganie zakazu palenia.

– Musimy dbać o standardy - mówi. – W przyszłości chciałbym wykorzystać do tego swoich pełnomocników.

Artur Krawczyk planuje także powiększenie interny i psychiatrii, co będzie możliwe dzięki wykorzystaniu pomieszczeń po przeniesionym Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym. W planach jest również informatyzacja szpitala.

Przypomnijmy: Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej jest spółką miejską. Działa w tej formule od 1 stycznia 2007 r. Obejmuje 300-łóżkowy szpital (dawny Szpital Miejski Św. Trójcy, zadłużony jeszcze kilka lat temu na 9 mln zł), przychodnię rehabilitacyjną i specjalistyczną oraz cztery placówki POZ. W trakcie przygotowań do przekształcenia miasto zainwestowało w lecznicę 10 mln zł. Liczące ponad 100 lat budynki przeszły gruntowną modernizację. Powstał także nowy oddział ortopedyczny.

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH