Pleszewskie Centrum Zdrowia wygrało Ranking Bezpieczny Szpital 2014

Pleszewskie Centrum Medyczne Pleszewie Sp z o.o. zdobyło w rankingu Bezpieczny Szpital 2014 - 916 punktów na 1000 możliwych, poprawiając zeszłoroczny wynik wynoszący 910 punktów.

Jak podaje serwis buisnessvoice.pl, wynika z tego, że z roku na rok wyniki najlepszych polskich szpitali w Rankingu przygotowywanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia poprawiają się.

Zmniejszają się też różnice między szpitalami. Na drugim miejscu Złotej Setki znalazł się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej (912 pkt), na trzecim zaś Miedziowe Centrum Zdrowia w Lubinie (895 pkt).

Skład ścisłej czołówki głównego rankingu pokazuje zróżnicowanie polskiej ochrony zdrowia: znalazł się w niej szpital samorządowy, ale przekształcony w spółkę, szpital dla którego samorząd wojewódzki jest organem założycielskim i szpital w pełni prywatny, choć włączony w system publicznej ochrony zdrowia.

Podobne zróżnicowanie można zauważyć w rankingach szpitali monospecjalistycznych: na czele tego rankingu znalazło się Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich (855 pkt), na drugim miejscu jest prywatne Dolnośląskie Centrum Chorób Serca ''Medinet'' (842 pkt).

Podobnie jak rok temu, przyznano w rankingu nagrodę specjalną - szpitalowi, który najwięcej punktów zebrał w kategorii ''jakość leczenia''. Zdobył ją Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II z Zamościa.

W rankingu bierze udział ponad 240 szpitali, około jedna trzecia wszystkich funkcjonujących w Polsce. Można więc mówić o reprezentatywnej próbie, pozwalającej na ocenę kondycji polskiej ochrony zdrowia.

- 70 proc. szpitali notowanych w Złotej Setce miało w 2013 roku dodatni wynik finansowy. To o 10 punktów procentowych więcej, niż rok wcześniej. Od dwóch lat punktacja szpitali w tej kategorii rośnie - mówią dla businessvoice.pl Michał Bedlicki i Andrzej Warunek z CMJ, opiekunowie merytoryczni rankingu.

Więcej: www.businessvoice.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH