Pisz: spór zbiorowy ws. podwyżek dla pielęgniarek został zawieszony FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Spór zbiorowy dotyczący podwyżek płac dla pielęgniarek i położnych w Szpitalu Powiatowym w Piszu został zawieszony do czasu realizacji porozumienia między dyrekcją placówki a OZZPiP.

- W ramach sporu zbiorowego odbyły się wielogodzinne rokowania pomiędzy dyrekcją szpitala a Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych. Zakończyły się podpisaniem protokołu porozumienia. Osiągnęliśmy kompromis dzięki dobrej woli obu stron - informuje nas Małgorzata Karpińska-Karwowska, przewodnicząca Zakładowej Organizacji Związkowej OZZPiP w lecznicy w Piszu.

Dodaje, że w wyniku osiągniętego porozumienia pielęgniarki i położne - bez względu na posiadane wykształcenie, staż pracy, zajmowane stanowisko - otrzymają w równej kwocie wzrost miesięcznej podstawy wynagrodzenia zasadniczego w przeliczeniu na pełny etat 230 zł.

Porozumienie dotyczy realizacji pierwszej kwoty 400 zł brutto przeznaczonej na wzrost wygrodzeń wynikające z rozporządzenia ministra zdrowia z dnia 8 września 2015 r.

Pielęgniarki i położne zatrudnione na umowach cywilnoprawnych otrzymają wzrost wynagrodzenia za 1 godzinę udzielanych świadczeń o 2,50 zł.

- Ponadto pracodawca zobowiązał się do przedstawienia rozliczenie wypłacanych kwot w formie dodatku. W przypadku nie rozdysponowanych środków wynikających ze zgłoszonych etatów pielęgniarek i położnych do NFZ środki te zostaną podzielone wspólnie przez OZZPiP przy SP ZOZ Szpitalu Powiatowym w Piszu i pracodawcę dla pielęgniarek i położnych - informuje Małgorzata Karpińska-Karwowska.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH