Penta uzyskała zgodę UOKiK na przejęcie EMC IM

Penta Investments uzyskała zgodę prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie przez jej spółkę zależną - CareUp B.V. - kontroli nad EMC Instytutu Medycznego SA.

- Decyzja UOKiK otwiera nam drogę do realizacji strategii aktywnego zaangażowania Penta w rozwój sektora usług medycznych w Polsce. Chcemy, aby EMC stało się jednym z liderów tego rynku - komentuje Adam Jarmicki, manager inwestycyjny Penta Investments, odpowiedzialny za projekt EMC.

W ogłoszonym 28 maja br. wezwaniu kontrolowane przez Penta spółki Soporto Invest B.V. oraz CareUp B.V. ogłosiły chęć kupna wszystkich pozostających w wolnym obrocie akcji EMC Instytut Medyczny.

Cena w wezwaniu została ustalona na poziomie 18,8 zł za jedną akcję. Na mocy podpisanej umowy na wezwanie zobowiązali się odpowiedzieć członkowie rodziny Gerber kontrolujący akcje EMC Instytut medyczny, dające 27,32 proc. głosów na Walnym Zgromadzeniu tej spółki.

Oznacza to, że niezależnie od jakichkolwiek pozostałych zapisów po zakończeniu wezwania Penta, łącznie z już posiadanymi akcjami, będzie kontrolowała 38,41 proc. kapitału oraz 47,81 proc. głosów giełdowej spółki.

Penta Investments jest środkowoeuropejską grupą inwestycyjną założoną w 1994 r., działającą w sektorach private equity i nieruchomości. Firma działa w ponad 10 krajach Europy. Aktualnie portfolio inwestycyjne Penta w Polsce obejmuje takie podmioty jak: Grupa Empik Media & Fashion, Fortuna zakłady bukmacherskie, Iglotex, Dr. Max i Clar System.

EMC Instytut Medyczny SA natomiast jest największym w Polsce właścicielem szpitali i przychodni na rynku prywatnych usług medycznych. W ciągu 10 lat z lokalnej firmy, prowadzącej szpital we Wrocławiu, Spółka rozwinęła się w sieć placówek medycznych, rozbudowywaną konsekwentnie na terenie Polski, a także za granicą. Od 2005 roku firma jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH