Pakistan: miliony euro mają powstrzymać epidemię

Komisja Europejska podwoiła pomoc humanitarną dla dotkniętego powodziami Pakistanu, która osiągnie w sumie 150 mln euro z unijnego budżetu - ogłosiła 1 października komisarz ds. pomocy humanitarnej Kristalina Georgiewa.

Oznacza to, że łącznie ze wsparciem udzielonym indywidualnie przez kraje członkowskie, UE przeznaczyła w sumie na pomoc dla Pakistanu 320 mln euro – podała Kristalina Georgiewa i zapowiedziała, że zostanie ona jeszcze zwiększona.

– Mając na uwadze skalę kryzysu i cierpienia milionów ludzi, wspólnota międzynarodowa powinna znacząco zwiększyć wsparcie dla ofiar tej katastrofy naturalnej. Moi eksperci na miejscu potwierdzają, że apel o 2 mld dolarów, wystosowany przez ONZ 17 września, odzwierciedla skalę potrzeb Pakistańczyków. Dotyczy to zwłaszcza południowej prowincji Sindh, gdzie występują kolejne powodzie – powiedziała komisarz na konferencji prasowej.

Projekty humanitarne finansowane przez UE są realizowane przez pozarządowe organizacje, wyspecjalizowane agencje ONZ oraz Czerwony Półksiężyc. Koncentrują się w sektorze zdrowia i zapobiegania epidemii, a także na dostawach żywności, wody i urządzeń sanitarnych oraz zapewnianiu prowizorycznego schronienia i zaopatrzenia w koce, folie plastikowe, zestawy higieniczne, wyposażenie kuchenne itp.

UE jest największym dawcą pomocy humanitarnej dla Pakistanu.

Według władz Pakistanu nawet 20 mln osób doświadczyło w sposób bezpośredni skutków najgorszych od 80 lat powodzi, które dotknęły obszary na północnym zachodzie i w centrum kraju. Według ONZ, w powodziach zginęło już przynajmniej 1760 osób, a 10 mln straciło dach nad głową.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH