Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej już po raz drugi przeprowadziło ankiety wśród pacjentów i zebrało opinie o podległych powiatowi placówkach medycznych.

Ocenie poddano, w przypadku lecznictwa zamkniętego, m.in. sposób przyjęcie do szpitala, warunki pobytu na oddziale, dietę i posiłki, opiekę lekarską i pielęgniarską, diagnostykę, rolę pacjenta w procesie leczenia i wsparcie psychiczne, odwiedziny i zaplecze oraz pracę poradni specjalistycznych.

W stosunku do badań z 2007 roku znacznie poprawiła się w 2008 roku ocena Szpitala Pediatrycznego, który zebrał ponad 90 proc. opinii pozytywnych, czyli o 10 proc. więcej niż w roku poprzedzającym. Starosta bielski Andrzej Płonka poprawę ocen działalności tego szpitala kojarzy ze zmianą dyrekcji oraz  ustabilizowaniem sytuacji kadrowej w tym szpitalu.  

W ocenie pacjentów gorzej niż pediatria wypadło Beskidzkie Centrum Onkologii. O 15 proc. spadła liczba opinii pozytywnych i wzrosła o 13 proc. liczba ocen złych i bardzo złych. Starosta bielski twierdzi, opierając się na wynikach ankiet, że pacjenci centrum coraz bardziej odczuwają brak skutecznej pomocy psychologicznej. Przyznaje, że co prawda w szpitalu jest zatrudniony psycholog, ale ta pomoc jest niewystarczająca. Zapowiada jednocześnie, że wspólnie z dyrektorem szpitala znajdą sposób na rozwiązanie tego problemu.

Pozostałe powiatowe placówki, zarówno Specjalistyczny Psychiatryczny ZOZ, jak i Bielskie Pogotowie Ratunkowe, niezmiennie cieszą się wysokimi ocenami pacjentów. Kolejne badanie satysfakcji pacjentów z placówek medycznych w powiecie bielskim za rok.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH