PZU rozbudowuje sieć przychodni medycznych Grupa PZU od listopada sfinalizowała przejęcie dwóch przychodni i otworzyła jedną własną. Fot. archiwum

PZU Zdrowie rozbudowuje sieć przychodni medycznych, która ma konkurować z wielkimi firmami abonamentowymi. Firma dokonała kolejnej akwizycji i nabyła 100 proc. udziałów w spółce Artimed NZOZ z Kielc.

Grupa PZU od listopada sfinalizowała przejęcie dwóch przychodni i otworzyła jedną własną. Teraz przejmuje kieleckiego lidera prywatnej służby zdrowia - firmę Artimed, która ma w mieście trzy placówki. W ścisłym centrum miasta znajduje się największa, pełnoprofilowa przychodnia z lekarzami wielu specjalizacji, rehabilitacją medycyną sportową oraz pracy.

Ofertę uzupełniają dwie placówki z lekarzami rodzinnymi. Atutem firmy są znane w całym mieście dyżury chirurgiczne, ortopedyczne oraz okulistyczne.

- Artimed to klasyczny przykład firmy założonej i z sukcesem prowadzonej przez lekarzy. Barierą są niezbędne kapitały. Współpraca z PZU Zdrowie tworzy solidny fundament do dalszej, wspólnej ekspansji w województwie świętokrzyskim - powiedział Arkadiusz Hajduk, członek zarządu PZU Zdrowie, odpowiedzialny za akwizycje oraz nadzór nad siecią placówek własnych.

Nabycie Artimed, a miesiąc wcześniej sieci w Radomiu, jest elementem ogłoszonej Strategii PZU do 2020 r. Zaplanowano w niej wzrost przychodów PZU Zdrowie z 260 mln zł w 2015 r. do 1 mld zł w 2020 r. Na wydatki akwizycyjne w sektorze ochrony zdrowia Grupa PZU zamierza przeznaczyć ok. 330 mln zł.

- Trzy tygodnie temu przejęliśmy sieć Polmedic w Radomiu. Kolejny rok będzie kontynuacją procesu akwizycji, rozwojem posiadanej już sieci placówek, oferty ubezpieczeń zdrowotnych oraz wprowadzaniem nowych koncepcji, w tym otwieraniem placówek własnych - dodał Paweł Kacprzyk, prezes zarządu PZU Zdrowie.

W listopadzie ubezpieczyciel otworzył w Katowicach pierwszą w kraju własną przychodnię ze znakiem PZU Zdrowie, która przyjmuje zarówno klientów ubezpieczonych w PZU, jak i tych, którzy leczą się w ramach umowy z NFZ.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH