PZM: nie łączmy manifestacji z 24 września z innymi wystąpieniami Fot. archiwum RZ

Porozumienie Zawodów Medycznych (PZM) przypomina, że w sobotę (24 września) odbędzie się w Warszawie wielka manifestacja wszystkich pracowników ochrony zdrowia. Ponieważ tego dnia odbędą się także inne manifestacje, pod innymi hasłami, PZM wyjaśnia, że nie ma żadnych związków z tymi manifestacjami.

Krzysztof Bukiel, przewodniczący ZK OZZL oraz Katarzyna Pikulska, przewodnicząca manifestacji PZM w imieniu Porozumienia Zawodów Medycznych wyjaśniają, że manifestujący domagają się od rządzących aby problemy publicznej ochrony zdrowia zajęły odpowiednie, ważne miejsce wśród spraw, którymi zajmuje się Rząd. 

Jak piszą reprezentujący PZM, rozwiązanie najważniejszego problemu, jakim jest wielki niedobór środków publicznych przeznaczonych na ochronę zdrowia odłożono na czas tak odległy, że trudny do określenia. Zamiast tego - jak uważają - proponuje się program "uszczelniania" ochrony zdrowia.

Związkowcy twierdzą, że tymczasem polska ochrona zdrowia jest bodaj najbardziej efektywnym systemem w Europie i na świecie. Świadczy o tym choćby to, że liczba lekarzy i pielęgniarek w przeliczeniu na liczbę mieszkańców jest najniższa w krajach UE, a wyniki leczenia w większości dziedzinach są porównywalne.

- Nikt na świecie nie leczy tak efektywnie - przypominają.

Dlatego najważniejszym i najpilniejszym zadaniem jest odpowiedni wzrost nakładów na publiczną opiekę zdrowotną, przynajmniej do 6,8 proc. PKB (zgodnie z wytycznymi WHO), który powinien nastąpić bezzwłocznie - przekonują.

Więcej: www.ozzl.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH