PZ Cormay chce sfinansować budowę centrum produkcyjnego z emisji akcji

PZ Cormay SA rozpocznie w I kwartale br. proces industrializacji pierwszego analizatora z wysoko innowacyjnej linii BlueBox - wersji dedykowanej gabinetom lekarskim. Jego rynkowy debiut planowany jest w 2015 roku.

Jak firma informuje w komunikacie, towarzyszy temu duże zainteresowanie partnerów handlowych, zwłaszcza po prezentacji prototypu urządzenia na zeszłorocznych targach AACC w USA oraz Medica w Niemczech.

Dlatego też spółka przystępuje do budowy centrum produkcyjnego, w którym realizowane będą dwa kluczowe procesy związane z produkcją analizatora BlueBox: produkcja i napełnianie kaset mikroprzepływowych oraz montowanie aparatów w części zakładu wyposażonej w stanowiska kontroli jakości.

Centrum produkcyjne powstanie na zakupionej przez PZ Cormay SA w 2013 r. działce o powierzchni 3 ha na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec Podstrefa Lublin. Budowa ma rozpocząć się wiosną br. i zakończyć się w 2015 roku. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 54,5 mln zł, z czego 20 mln zł pokryje dofinansowanie ze środków UE.

- Zadecydowaliśmy o zaproponowaniu akcjonariuszom sfinansowania budowy centrum produkcyjnego BlueBoxa w całości z kapitałów własnych. Zależy nam na bezpieczeństwie zarówno finansowym, jak i technologicznym - mówi Tomasz Tuora, Prezes Zarządu PZ Cormay SA.

Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, które odbędzie się 31 stycznia 2014 roku, akcjonariusze zadecydują o emisji akcji z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Każde trzy dotychczasowe akcje mają uprawniać do zakupu jednej akcji nowej emisji po proponowanej cenie emisyjnej 3,4 zł. Emisja ma więc dotyczyć maksymalnie 10.620.659 akcji, a spółka może pozyskać z niej do 36,11 mln zł.

Proponowanym dniem przyznania akcjonariuszom praw poboru jest 11 kwietnia 2014 roku, a inwestorzy będą mogli zbywać oraz nabywać prawa poboru na GPW.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH