PZ Cormay: akwizycje i reorganizacja grupy

Orphee, spółka zależna PZ Cormay, liczy, że w 2014 r. kupi pozostałe 50 proc. akcji włoskiej Grupy Diesse, przejmie działalność PZ Cormay na polskim rynku i przeniesie notowania z NewConnect na GPW - poinformował Tomasz Tuora, prezes PZ Cormay. Z powodu sporu z właścicielami Diesse Orphee nie poda prognozy wyników.

- Oczekujemy, że w 2014 r. zakończymy program akwizycyjny oraz zakończymy reorganizację grupy poprzez przeniesienie działalności produkcyjnej i dystrybucyjnej w Polsce ze spółki PZ Cormay do zależnej grupy Orphee - powiedział dziennikarzom Tuora.

- W czerwcu zamierzamy złożyć aktualizację prospektu Orphee. Liczymy, że do końca roku przeniesiemy notowania na główny rynek GPW, wszystko jednak zależy od terminu zatwierdzenia prospektu przez KNF - dodał.

W listopadzie 2013 r. Orphee złożyło do KNF wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego w związku z ubieganiem się o dopuszczenie akcji spółki do obrotu na rynku regulowanym.

W kwietniu 2014 r. walne spółki uchwaliło emisję do 7 mln akcji w drodze oferty prywatnej. Orphee planuje również przeprowadzenie publicznej oferty do 1,8 mln akcji w ramach kapitału docelowego. Spółka chce pozyskać ok. 40 mln zł finansowania zewnętrznego na cele inwestycyjne. W jego ramach planowane jest również przeprowadzenie publicznej emisji obligacji PZ Cormay, a pozyskane w ten sposób środki zostaną pożyczone Orphee.

- Będziemy tak przeprowadzać proces emisji akcji, aby PZ Cormay posiadał kontrolę nad Orphee, czyli ponad 50 proc. akcji - powiedział Tuora

W marcu 2014 r. Tuora zadeklarował, że Orphee opublikuje prognozę wyników. Dodał wówczas, że celem zarządu będzie wypracowanie ok. 200 mln zł skonsolidowanych przychodów przy marży EBITDA ok. 18 proc.

- Z powodu sporu arbitrażowego z właścicielami pozostałych akcji Diesse nie będziemy jednak publikować prognozy dla Orphee na 2014 r. - powiedział we wtorek (10 czerwca) prezes PZ Cormay.

W lutym 2013 r. Orphee nabyło 50 proc. akcji firmy Diesse za 15 mln euro. Zgodnie z umową, Orphee miało prawo skorzystać z opcji wykupu pozostałych 50 proc. akcji Diesse od grudnia 2013 r., również za 15 mln euro. Dotychczas spółka z tego prawa nie skorzystała.

Na początku marca Diagnostica Holding, właściciel Diesse pozwał Orph'e zarzucając spółce naruszenie umowy opcji. Sprawa trafiła do arbitrażu.

Orphee już raz przeprowadziło emisję akcji w celu pozyskania finansowania na przejęcie pozostałych 50 proc. Diesse. W sierpniu 2013 r. spółka pozyskała od inwestorów 36,8 mln zł, którzy objęli 6,99 mln akcji.

Walne zgromadzenie PZ Cormay uchwaliło w lutym 2014 r. emisję do 10,6 mln akcji serii K z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. - Prospekt emisyjny PZ Cormay został już złożony do KNF - powiedział Tuora.

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH