PPOZ komentuje decyzję prezes NFZ

NFZ opublikował zarządzenie, w którym prezes Funduszu odstąpiła od pomysłu usuwania tych deklaracji z list lekarzy POZ, które nie przeszły pomyślnie weryfikacji przez system e-WUŚ - przypomina PPOZ.

- Jednocześnie umowy zabezpieczające dostęp pacjentów do świadczeń w podstawowej opiece zdrowotnej od 1 stycznia nie są zagrożone, bowiem prezes NFZ  wycofała się także z podpisywania przez lekarzy POZ umów in blanco, zabezpieczając im jednocześnie finansowanie na cały rok 2014, a nie tylko na pierwsze półrocze - oceniają lekarze.

- To dobra decyzja NFZ. Fundusz odstąpił od konieczności podpisywania przez lekarzy umów in blanco, tym samym gwarantując niezmienność dotychczasowych warunków wraz z zabezpieczeniem środków finansowych na cały 2014 rok dla POZ w tej samej wysokości - komentuje doktor Bożena Janicka, prezes PPOZ, dodając:

- Cieszy nas, że prezes NFZ odstąpiła od wycinania w POZ deklaracji pacjentów, którzy w jej systemie wyświetlali się na czerwono ze statusem nieubezpieczonych. W związku z wydanym zarządzeniem, Podstawowa Opieka Zdrowotna jest jedyną pozycją w planie NFZ, z której nie będą dokonywane cięcia finansowe.

- Tym samym, wbrew dotychczasowym zapowiedziom, w budżecie POZ zostanie nawet do 600 mln zł na świadczenia medyczne. Lekarze rodzinni z PPOZ wyrażają nadzieję, że działanie takie stanowią początek poważnego traktowania POZ, a nie stanowią tylko próby kupienia sobie spokoju, na kolejne 12 miesięcy.

Czytaj: NFZ: finansowanie POZ w 2014 r. pozostanie na dotychczasowych zasadach Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH