PFSz z obawą wobec zapowiadanych protestów płacowych

Polska Federacja Szpitali (PFSz) obawiając się konsolidacji związków sektora ochrony zdrowia i planowanych na wrzesień akcji protestacyjnych wezwała dyrektorów szpitali do "wspólnego i aktywnego działania".

Ze względu na fakt, iż oczekiwania płacowe kadry medycznej dotyczą każdego modelu własnościowego szpitali, a różne związki personelu są zdolne do podjęcia wspólnego frontu działań, to właśnie PFSz jest obecnie jedyną realną bezpośrednią reprezentacją środowiska pracodawców szpitali - przekonuje Federacja w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej.

PFSz uczestniczy w pracach Zespołu ds. Dialogu przy Ministerstwie Zdrowia oraz aktywnie działa prezentując głos pracodawców szpitali w mediach i na konferencjach.

Zdaniem prezesa PFSz, prof. nadzw. Jarosława J. Fedorowskiego, po wakacjach konieczne będą "zintensyfikowane działania pracodawców szpitali w celu uzmysłowienia społeczeństwu niewspółmiernie niskich budżetów polskich szpitali w stosunku do budżetów szpitali w zachodniej Europie oraz w stosunku do oczekiwań płacowych personelu".

Jak zauważa Jarosław Fedorowski, dyrektorzy polskich szpitali dysponują około 6-10 krotnie niższymi środkami finansowymi niż ich koledzy na zachodzie. Tymczasem obecne oczekiwania płacowe polskiego personelu medycznego są na poziomie około dwukrotnie niższym, biorąc pod uwagę siłę nabywczą pieniądza, niż aktualne płace kadry medycznej na Zachodzie.

PFSz przyznaje, że obawia się zapaści finansowej szpitali wobec podwyżek jakich żąda strona związkowa. Prezes Federacji zapewnia, że Federacja "w temacie konieczności zwiększenia, opłacalnych przecież, nakładów na ochronę zdrowia ma podobne poglądy, jak nasza kadra medyczna".

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH