PFS podtrzymuje: stawki lekarzy za godzinę dyżuru to 70-80 zł Stawki lekarzy za godzinę dyżuru to 70-80 zł. Fot. Fotolia

Zarząd Polskiej Federacji Szpitali podtrzymuje stanowisko dotyczące średniej stawki dyżurowej dla lekarzy specjalistów w sektorze szpitalnictwa w Polsce. Zdaniem PFS wynoszą one około 70-80 zł za godzinę.

Taką odpowiedź otrzymała NIL, na zapytanie skierowane w tej kwestii do Federacji pismem rzecznika prasowego NIL Katarzyny Strzałkowskiej. W piśmie tym rzecznik NIL zwrócił się z zapytaniem do prezesa PFS Jarosława J. Fedorowskiego, na jakich danych opierał się stwierdzając, że stawka za godzinę dyżuru nocnego dla lekarzy wynosi około 80 zł.

Pismo to nawiązuje do publikacji p.t. "Pielęgniarska zapaść" w tygodniku Wprost.

Jak wyjaśnia PFS, zdanie przytoczone w tekście przez dziennikarza dotyczy średnich stawek oferowanych przez pracodawców lekarzom specjalistom za dyżur medyczny, biorąc pod uwagę także dyżury świąteczne oraz fakt, że przeważająca część dyżurów lekarskich w naszym kraju odbywa się na podstawie umów cywilno-prawnych.

Przytoczona stawka około 80 zł odnosi się wyłącznie do samodzielnych lekarzy specjalistów, czego zabrakło w materiale prasowym.

W żadnym wypadku, stawka ta nie dotyczy lekarzy rezydentów lub lekarzy w trakcie specjalizacji. Szacunki te dotyczą średniej z sektora publicznego, jaki i prywatnego, bowiem PFS zrzesza podmioty o różnym modelu własnościowym.

„Przedstawione dane pochodzą z sondaży przeprowadzonych wśród dyrektorów szpitali podczas konferencji: IX Międzynarodowa Konferencja Hospital Management 2015; III Regionalna Konferencja Polskiej Federacji Szpitali w Zamościu 2015 oraz wśród pracodawców - członków władz PFSz (Zarząd, Rada Naczelna)” - czytamy w piśmie skierowanym do NIL.

Więcej: www.nil.org.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH