PFRON obcina dofinansowanie organizacjom pozarządowym

Planowane obniżenie dofinansowania, w odniesieniu do każdej organizacji, wyniesie nie mniej niż 10 proc. kwoty przyznanej lub wnioskowanej - informuje portal rynekzdrowia.pl centrala PFRON.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zwraca uwagę, że renegocjacja dotyczy zarówno umów zawartych, jak i przygotowanych do zawarcia.

Tomasz Leleno, rzecznik PFRON wyjaśnia w rozmowie z Rynkiem Zdrowia, że podstawę do podjęcia negocjacji związanych z obniżeniem kwot dofinansowania stanowi zapis umowy mówiący, iż może ona być rozwiązana za zgodą stron, w przypadku wystąpienia okoliczności niezależnych od woli stron, które uniemożliwiają realizację umowy.

– Taką przesłanką jest trudna sytuacja finansowa, w jakiej obecnie znalazł się  PFRON – twierdzi Leleno.

Paradoksalnie Fundusz obniża dofinansowanie, ze względu dobre rezultaty dotychczasowej polityki: na zatrudnianie osób niepełnosprawnych decyduje się coraz więcej firm.

– Zatrudnienie niepełnosprawnych pracowników rośnie, a w konsekwencji wpłaty od pracodawców są coraz mniejsze – podkreśla Tomasz Leleno.

I dodaje że jednocześnie PFRON przeznacza coraz więcej pieniędzy na dofinansowania do wynagrodzeń ponad 250 tys. niepełnosprawnych pracowników. Z danych Funduszu wynika, że w porównaniu z 2009 r. zarejestrowanych zostało 50 tys. więcej takich osób.

– Całą sytuację powinna naprawić nowelizacja ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, o którą PFRON wielokrotnie występował – mowi Tomasz Leleno. Według niego nowelizacja powinna wejść w życie z początkiem 2011 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH