PCK pomógł prawie 25 tysiącom powodzian

Od 18 maja br. Polski Czerwony Krzyż pomaga osobom poszkodowanym podczas powodzi.

9 grup ratownictwa PCK stale wspiera działania Straży Pożarnej, Policji i Pogotowia Ratunkowego podczas umacniania wałów przeciwpowodziowych, ewakuacji ludności z terenów zagrożonych zalaniem. We Wrocławiu ratownicy PCK udzielali pierwszej pomocy mieszkańcom Kozanowa oraz strażakom i żołnierzom biorącym udział w akcji ratunkowej.

Ratownicy z Kielc, Sandomierza Ostrowca Świętokrzyskiego i Przemyśla prowadzą działania ratunkowe w Sandomierzu. Codziennie w Polowym Punkcie Medycznym udzielają pomocy ewakuowanym osobom oraz wspomagają służby ratunkowe. 

Małopolski Zarząd Okręgowy PCK zorganizował "zieloną szkołę" dla 33 dzieci i 3 opiekunów z terenów powodziowych z Zaborowa w gminie Szczurowa. Dzieci zostaną wyposażone w odzież i przybory szkolne.

Do potrzebujących stale docierają transporty z pomocą. Dotychczas z magazynów interwencyjnych PCK w Lublinie, Łodzi i Rzeszowie wysłano do Krakowa, Częstochowy, Sandomierza, Świeciechowa, Annopola, Dobrego, Gąbina, Płocka, Gorlic, Mielca, Strzyżowa i Tarnobrzegu 94 transporty, m.in. z kocami, śpiworami, bielizną pościelową, środkami czystości, żywnością i wodą mineralną.

Wartość darów rzeczowych ze zbiórek od społeczeństwa przekroczyła 1,17 mln złotych.

PCK ocenia, że udzielił  pomocy 24 874 osobom poszkodowanym.

Jak informuje Polski Czerwony Krzyż, na podstawie decyzji MSWiA prowadzi też ogólnopolską zbiórkę publiczną w formie wpłat na specjalne konto bankowe, SMS – 7364 "POMOC".

Na specjalne konto zbiórkowe wpłynęło ponad 2,2 mln zł, natomiast z  SMS 7364 "POMOC" –  ponad 1,2 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH