Ostrów Mazowiecka: kompleks poradni specjalistycznych w nowym lokum

Do świeżo wyremontowanego budynku byłego hotelu pielęgniarskiego przeprowadziło się 14 przyszpitalnych poradni specjalistycznych.

Obecna nazwa budynku to Powiatowa Przychodnia Specjalistyczna. Na 600 m kw. zmieściły się poradnie: alergologiczna, dermatologiczna, diabetologiczna, endokrynologiczna, gruźlicy i chorób płuc, neurologiczna, medycyny pracy, okulistyczna, onkologiczna, otolaryngologiczna, otolaryngologiczna dla dzieci, zdrowia psychicznego dla dorosłych oraz zdrowia psychicznego dla dzieci.

W budynku SPZ ZOZ Szpital Powiatowy pozostały jedynie poradnie chirurgiczna oraz urazowo-ortopedyczna, gdyż wymagały one zaplecza diagnostycznego m.in. RTG oraz zabiegowego. Do gmachu szpitala przeniesiona ma być poradnia ginekologiczno-położnicza, która funkcjonuje poza budynkiem lecznicy.

– Przeprowadzka poradni była koniecznością. Nie mieściły się już w dawnej siedzibie. Mieliśmy też możliwość,  przeprowadzenia ich do osobnego budynku po byłym hotelu pielęgniarskim. Inwestycja kosztowała ok. 1 mln zł. Połowę sumy wyłożył powiat ostrowski, druga część to środki własne szpitala – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Marek Ciężki, zastępca dyrektora ds. opieki zdrowotnej w ostrowskiej lecznicy.

Jak podkreśla, dzięki inwestycji wzrósł znacznie komfort leczenia chorych i pracy lekarzy. Usprawnieniu uległa też rejestracja pacjentów. Kolejną zmianą w tym obszarze będzie wprowadzenie elektronicznego systemu, który pozwoli lekarzowi zajrzeć do karty z historią choroby pacjenta oraz wydrukować recepty.

To nie koniec zmian w ostrowskim szpitalu. W lecznicy od 1 października 2010 r. zacznie pracować 64-rzędowy tomograf komputerowy. Jego zakup został sfinansowany z pożyczki, którą wzięła placówka na ten cel.

Trwa termomodernizacja budynku szpitalnego POZ. W jej ramach realizowane są remont elewacji oraz instalacja paneli słonecznych. Szpital buduje też własną stację uzdatniania wody.

– Dotychczas nasza woda była warunkowo dopuszczana przez służby sanitarne. To nie dawało poczucia komfortu, dodatkowo podczas sterylizacji niszczył się szpitalny sprzęt. Dlatego zdecydowaliśmy, że czas zainwestować w stację uzdatniania wody. W związku z tym wiercimy dwie studnie głębinowe – informuje dyrektor Ciężki.

Inwestycja ma się zakończyć jeszcze w 2010 r. W sumie koszt inwestycji przekroczy 5 mln zł. Pieniądze na te cele pochodzą z Funduszu Ochrony Środowiska, budżetów samorządów oraz środków własnych. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH